İçeriğe geç

Genclerle ücretsiz yazılım eğitimi

Eğitmen: Volkan İstek

KISA EĞİTİM İÇERİĞİ:

Programklamaya Giriş 1. bölüm

  • Değişkenler (Variables)
  • Operatörler
  • if, if else, switch

Eğitimin Amacı:
Gençleri yazılımla tanıştırmak. Hemen hemen her programlama dilinde desteklenen, en önemli programlama geliştirme metodolojilerinden biri olan Prosedürel programlamanın ilk kısmını detaylı bir şekilde anlatmaktır. Bu eğitim bilgisayar mühendisliğinde ilk sınıfın ilk döneminde verilen genellikle programlamaya giriş diye adlandırılan dersin bir kısmını kapsamaktadır. Bu şekilde programlamayla tanışma ve kod yazarken nasıl hissettiğinizi keşfetme fırsatınız olacak.

Kimler İçin Uygun?
Bu eğitim, hiç programlama bilmeyenler için tasarlandı. Programlama temelleri ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor.  Bilgisayarı olan herkes bu eğitime katılabilir.

Ne Zaman Başlıyor / Ne kadar sürecek?
Bir sonraki eğitim başlangıç tarihi: 30 Temmuz 2024. Kurs Salı aksamları Türkiye saatiyle 19:00 da başlayıp 2 saat sürecek. Eğer destek olabilecek birilerini bulabilirsem haftada bir gün de etüt yapılacak ve ortalama 8 – 10 hafta kadar sürecek.

Nerede Veriliyor?
Yurtdışında yaşadığım için Online olarak internet üzerinden zoom kullanılarak veriliyor. Evde bilgisayar başında eğitime katılabileceksiniz. Benim bilgisayarıma bağlanıp bir taraftan da benimle konuşabileceksiniz. Ayrıca eğitimler kaydedildiği için sonradan da izleyebileceksiniz.

Eğitimi Tamamlayınca Hangi Seviyede Olacaksınız?
Eğitimi tamamlayınca hangi seviyede olacaksınız? 100 den fazla ödev yapıp temel programlamaya sağlam bir giriş yapmış olacaksınız.

Eğitimin Ücreti Ne kadar?
Kurs tamamen ücretsizdir. Ancak sizde bir şeylere destek olmak isterseniz. Hatayda öğrencilere burslar veren ve iyi işler yaptığını bildiğim Ali İsmail Korkmaz vakfına 300 – 500+ tl arasında bir bağışta bulunabilirsiniz. Bağışla ilgili dekont istenmeyecektir.

Nasıl Kayıt Yaptırabilirsiniz?
Aşağıdaki formu doldurarak ön kayıt yaptırabilirsiniz:
form için tıklayın

İleri konular için kurs açılacak mı?
Eğer bu kursun sonunda yeterli çoğunluk oluşur ve diğer kursa devam etmek isterse kursu devam ettirebiliriz. Ocakta başlayan eğitimi devam ettirdik ve döngüler metodlar ve diziler konularını da işledik.